A „lassú” császármetszés szinte már olyan, mint a természetes szülés
„Természetes császárnak” is szokás nevezni azt az új módszert, amelynek segítségével elkerülhetők a tradicionális császármetszéssel születő babákat gyakran érintő légzőszervrendszeri problémák, és az anya is gyorsabban felépül a szakemberek szerint.
A módszer lényege, hogy az orvosok hagyják, hogy az újszülött részben maga emelkedjen ki a méhből, ahelyett, hogy a segítő emelni őt ki onnan. Egy kis metszés történik a méhen, és kiemelik a baba fejét, majd hagyják, hogy a vállait ő maga dugja ki, akárcsak a természetes szülés esetén. Az eljárás segítségével nagyjából négy percig tart a születés, ezt követően a babát az anya mellkasára helyezik, ami segíti a kötődést.

A „lassú”, illetve „természetes császár” módszerét már több mint tíz éve felfedezték brit tudósok, a londoni University College Hospital szülészetén már számos esetben tesztelték a gyakorlatban is, és a nyár folyamán további felméréseket végeznek a kutatók a témában. A tervek szerint az új eljárás hamarosan TB-alapon is kérhető lesz.

Jelenleg az Egyesült Királyságban négyből egy nő császárral szül, ez a szám 1990 óta a duplájára emelkedett. Világszerte nő a császárral születő babák száma, a szakemberek azonban szeretnék ezt a számot csökkenteni, mivel számos komplikációt hozhat magával.

A „természetes császár” módszere kompromisszumos megoldás lehet azokban az esetekben, amikor nem lehetséges a hagyományos szülés, de a császármetszés komplikációit csökkenteni szeretnék az orvosok.


Forrás: Medipress - Foto: Pixabay
2017 JAN 27 12:00:00/