Hagyja abba a dohányzást a homeopátia segítségével - 1/2
A dohányzásról való leszokás egy kicsit olyan, mint a Szent Grál, mindenki el szeretné érni, több-kevesebb örömmel, és több-kevesebb sikerrel. Ha már mindent megpróbált, hogy leszokjon a dohányzásról, de eredmény nélkül, és ha már amúgy is a homeopátia követője, miért nem próbál meg leszokni a dohányzásról a kis golyócskák segítségével? 

Leszokás a dohányzásról: a homeopátia előnyei

A homeopátia határozott előnye a többi leszokási módszerrel szemben, hogy ez soha nem mérgező, nincs mellékhatása, és nincs ellenjavallat.

A homeopátia segítségével való leszokás igazi fénypontja, hogy megoldást kínál a leszokással járó problémákra is, mint a súlygyarapodás, a székrekedés, a hiány miatti idegesség, a koncentrációs zavarok és a depresszió.

Az akarat általában nem elég, a dohányzásról való leszokáshoz. Ki kell fejleszteni egy stratégiát, amely segít hosszú távon leküzdeni a fizikai függőséget, és a mentális függőséget.

A homeopátiás leszokás alapjai

A nikotin tartalmú tapaszok vagy rágógumik segítségével történő leszokási kísérletkor megnöveljük a nikotin bevitelt, majd ennek a dózisnak progresszív csökkentésével, tesszük lehetővé, hogy abbahagyjuk teljes mértékben a dohányzást.

Ezzel szemben, a homeopátia, kezdeményezi a testünkben lévő nikotin kiürítését. Kezdetben, azt látjuk, hogy a nikotin szintje stabil marad a vérben és a vizeletben, hogy ne érezzük a hiányát, és ellenálljunk a késztetésnek, hogy rágyújtsunk.

Fokozatosan, lépésről lépésre, ahogy a nikotin mértéke csökken a szervezetünkben, hozzászokunk, hogy nincs is szükségünk a dohányzásra.

Tehát a homeopátia nem tartja fent a függőséget a nikotin dózisának növelésével, elkerüli a szorongásoldókkal és antidepresszánsokkal kapcsolatos mellékhatásokat, ami egy másik függőséghez vezethet és természetesen ott vannak a kiszámíthatatlan "új" gyakran drága gyógyszerek, amelyekről még keveset tudunk.

Abbahagyom, mikor és hogyan?

Hirtelen vagy fokozatosan hagyjam abba?

Ideális esetben el kell kerülni a dohányzást a kezelés kezdetén.

De ha elhajlik (nem túlzottan), még egy cigaretta nem dráma, se nem kudarc.

A legrosszabb esetben a kezelés kicsit tovább tart...

Ha leteszem, egyedül vagy csoportosan?

Ismét sok múlik a karakterünkön. Persze nehezebb leszokni, ha a közvetlenckörnyezetünkben valaki továbbra is elszív egy dobozzal...

Mindennél fontosabb az időpont, amikor eldöntötte, hogy leszokik a dohányzásról. Miután meghozta a döntést, át kell szervezni a környezetet, semmi sem idézheti a régi dohányos státuszát, mint a hamutartók, öngyújtók...

Ravaszkodni kell az olyan szokásokkal is mint a "telefonálok, és cigizek", "beindítom az autót, és rágyújtok", ezeket fel kell váltani valamivel pl:" telefonálok és simogatom a macskámat".


Folyt. köv.


Forrás: www.e-sante.fr - Fotó: SuperFantastic (Flickr.com)